Płytki z cegły rozbiórkowej – piękno i historia w Twoim domu

Płytki z cegły rozbiórkowej – piękno i historia w Twoim domu

Aranżacje łączące nowoczesność z historią zdobywają coraz większą popularność. Przyciągają szerokie grono odbiorców, zachwycając niepowtarzalną estetyką oraz wyjątkową funkcjonalnością. Jednym z materiałów, który doskonale wpisuje się w ten trend, jest cegła rozbiórkowa cięta na płytki. Przekonaj się, jak może odmienić Twoje wnętrze!

Płytki ze starej cegły – unikalna dekoracja ścienna

Wnętrza z cegłą na ścianie niemal zawsze prezentują się obłędnie. Aby jednak taki efekt osiągnąć, ważne jest znalezienie właściwego surowca. Nasza sugestia to płytki z cegły rozbiórkowej, które jako jedyne nie nawiązują, ale faktycznie pochodzą z przeszłości. Wielu producentów posiada w ofercie produkty z XX, a nierzadko XIX wieku. To prawdziwy skarb, prawda? W zależności od osobistych upodobań można wybierać między klasycznymi zewnętrznymi licami cegieł a środkowymi częściami cegieł, które są równie interesujące i często wykorzystywane we współczesnym designie.

 

Płytki z cegły rozbiórkowej – styl i trwałość w jednym

Płytki ceglane, oprócz niekwestionowanych walorów estetycznych, oferują szereg praktycznych korzyści. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć, ścieranie, a nawet ogień. Co istotne, zabezpieczając je specjalnym impregnatem, można znacząco wydłużyć ich trwałość i zachować nienaganny wygląd. Dlatego warto zainwestować w ten produkt już na etapie zakupu płytek. Stara cegła cięta na płytki posiada również bardzo dobre właściwości termoizolacyjne i akustyczne, które odgrywają kluczową rolę w tworzeniu komfortowej przestrzeni do życia.

 

Cegła cięta na płytki – ponadczasowe rozwiązanie do każdego wnętrza

Pomieszczenie, w którym najczęściej spotyka się cegłę, jest oczywiście salon czy też pokój dzienny. Zazwyczaj pojawia się na jednej ścianie, np. telewizyjnej, uchodząc za materiał pierwszoplanowy, ale także jako dekoracyjny akcent, zdobiąc strefę przy kominku lub stole jadalnianym. Płytki ze starej cegły świetnie odnajdują się również w intensywnie użytkowanych przestrzeniach, takich jak korytarz, kuchnia czy łazienka. Nie zawsze instalowane są na ścianach – obecnie sporym zainteresowaniem cieszą się płytki ceglane podłogowe. Obie formy wnoszą do pomieszczenia nutę historii i tradycji, tworząc interesujący kontrast z nowoczesnym wyposażeniem.

Nie wahaj się sięgnąć po ten materiał – sprawdź ofertę polskiego producenta płytek z cegły rozbiórkowej: e-CEGŁA!

Opublikuj komentarz